2014 Region Tournament Pairings (Spring Sports)

Saturday, May 17
STATE SECTIONALS
SOCCER
Class A/AA

CAK 10, Chuckey-Doak 2
Class AAA
Science Hill 3, Hardin Valley 2
Farragut 4, Morristown West 1
SOFTBALL
State Sectional
Class AAA
Maryville 4, Volunteer 1
Gibbs 9, Daniel Boone 3
BASEBALL
Class AA

Sequoyah 7, DeKalb Co. 1

**********
PAST SCORES
**********

Monday, May 12
BASEBALL
Region 1-A

South Greene 3, Hancock County 0
North Greene 8, Cosby 1
Region 2-A
Grace Christian 4, Oakdale 1
Oneida 5, Midway 3
Region 1-AA
Sullivan South 10, Greeneville 9
Unicoi County 2, Grainger 0
Region 2-AA
CAK 6, Carter 0
Catholic 13, Pigeon Forge 3
Region 3-AA
Hixson 10, Loudon 4
Sequoyah 7, Chattanooga Central 0
Region 1-AAA
Dobyns-Bennett 2, Morristown West 0
Sevier County 8, Science Hill 2
Region 2-AAA
Farragut 7, Karns 0
Powell 5, Bearden 4
SOFTBALL
Region 1-A

University High 23, Washburn 2
North Greene 12, Cosby 0
Region 2-A
Grace Christian 11, Oneida 0
Meigs County 9, Oliver Springs 3
Region 1-AA
Greeneville 10, Elizabethton 0
Unicoi 17, Grainger 2
Region 2-AA
Alcoa 4, Carter 2
CAK 10, Union County 0
Region 3-AA
Chattanooga Central 4, Loudon 0
Polk County 9, Hixson 1
Region 1-AAA
Daniel Boone 8, Seymour 2
Volunteer 3, South-Doyle 1
Region 2-AAA
Gibbs 6, Farragut 5

Tuesday, May 13
BASEBALL
Region 2-AA
Catholic 6, CAK 5, 9 innings
Region 2-AAA
Farragut 12, Powell 2, 5 innings
SOFTBALL
Region 2-AAA
Maryville 7, Powell 1
SOCCER
Region 1-A/AA
Chuckey-Doak 2, Sullivan South 1, OT
Greeneville 10, University High 0
Region 2-A/AA
Rockwood 2, Catholic 0
CAK 8, Fulton 1
Region 1-AAA
Science Hill 4, Morristown East 2
Morristown West 6, Tennessee High 3
Region 2-AAA
Farragut 4, Gibbs 0
HVA 2, Oak Ridge 1, penalty kicks

Wednesday, May 14
BASEBALL
Region 1-A
North Greene 6, South Greene 0
Region 2-A
Grace Christian 9, Oneida 0
Region 1-AA
Unicoi County 7, Sullivan South 3
Region 3-AA
Sequoyah 6, Hixson 1
Region 1-AAA
Dobyns-Bennett 11, Sevier County 0, 5 innings
SOFTBALL
Region 1-A

University High 4, North Greene 1
Region 2-A
Grace Christian 9, Meigs County 2
Region 1-AA
Greeneville 9, Unicoi County 0
Region 2-AA
CAK 3, Alcoa 0
Region 1-AAA
Volunteer 8, Daniel Boone 4, 10 innings
Region 2-AAA
Gibbs 5, Maryville 3

Thursday, May 15
SOCCER
Region 1-A/AA

Greeneville 2, Chuckey-Doak 0
Region 2-A/AA
CAK 8, Rockwood 0
Region 1-AAA
Science Hill 3, Morristown West 1
Region 2-AAA
Farragut 4, HVA 1
BASEBALL
Division II-A Sectional
ECS at Webb (doubleheader, best-of-3 series)

Game 1: ECS 6, Webb 0
Game 2: Webb 10, ECS 4

Friday, Mary 16
STATE SECTIONALS
BASEBALL
Class A

Grace Christian 8, South Greene 0
North Greene 7, Oneida 0
Class AA
Catholic 2, Sullivan South 1
CAK 7, Unicoi County 0
Class AAA
Farragut 11, Sevier County 0, 5 innings
Dobyns-Bennett 2, Powell 1
Division II-A
Webb 11, ECS 5, Webb wins series: 2-1.
SOFTBALL
Class A

Grace Christian 5, North Greene 0
University High 3, Meigs 2
Class AA
Greeneville 2, Alcoa 0
CAK 7, Unicoi County 6
SOCCER
State Sectional
Division II-A

ECS 1, Webb 0
Class A/AA
Greeneville 10, Rockwood 0